Za vady na akvaparku dostane Hradiště 10 milionů, stavební firma souhlasí

  11:08
Definitivní vyřešení několikaletých sporů přináší Uherskému Hradišti nová dohoda. S firmou Unistav Construction, která postavila nový akvapark, se zástupci města domluvili na vyrovnání, které zastupitelé na posledním zasedání schválili. Firma zaplatí městu za vady na stavbě částku 10 milionů korun.

Aquapark v Uherském Hradišti. | foto: Zdeněk NěmecMAFRA

„Je to výsledek dlouholetého soudního sporu. Obě strany jsme se shodly, že rozumná dohoda je lepší než neustále se prodlužující spory,“ vysvětlil starosta Stanislav Blaha.

Šest milionů korun už si město vzalo před čtyřmi lety z bankovního účtu, kde byla tato částka rezervovaná jako záruka za závazky stavbaře. Zbývající částka by měla od společnosti na účet města přijít v nejbližších dnech.

Firma Unistav dostavěla venkovní a vnitřní akvapark za 283 milionů korun před deseti lety. Během následujících let se stále objevovaly vady a nedodělky. Podle města je firma neodstraňovala v dohodnutých termínech a začalo narůstat penále, které bylo nastavené na 40 tisíc korun za každý den prodlení. Dohromady penále podle Hradiště vystoupalo na 18 milionů korun.

Unistav naopak tvrdil, že některé vady ani vadami nebyly, takže se na jejich odstranění s městem neshodl. Před čtyřmi lety podala firma na město žalobu a odstoupila od smlouvy. Aktuální dohodu nechtěli zástupci společnosti komentovat.

Radnice chce využít dohodnutou částku na obnovu některých prvků v akvaparku.

„Přicházejí právě ve chvíli, kdy už potřebujeme vyměnit dlažbu, vzduchotechniku a další věci, kterým po deseti letech končí životnost,“ doplnil Blaha.

Autor: