Jihlavští policisté vyšetřují znásilnění holčičky, podezřelý muž je ve vazbě

  16:04
Jihlavští kriminalisté se od minulého týdne zabývají případem znásilnění dívenky. Dojít k němu mělo v jednom z obchodních center. Podezřelého muže policie zadržela, skončil ve vazbě.

Podle serveru TN.cz, který o případu informoval , byla teprve šestiletá holčička na nákupu se svým otcem a po nějaké době se jí chtělo na záchod. Tam ji měl v jedné kabince znásilnit údajně zhruba čtyřicetiletý rodinný známý, který byl na nákupech s nimi, zatímco otec čekal na dceru v jiné části budovy. Podrobnosti k případu jako první zveřejnily Jihlavské listy.

„K případu vám mohu prozradit pouze to, že skutečně vyšetřujeme závažný mravnostní trestný čin, ke kterému došlo v pátek 15. března v podvečerních hodinách v jednom z jihlavských obchodních center,“ potvrdila redakci iDNES.cz policejní mluvčí Dana Čírtková.

Násilník podle ní skončil krátce po činu v rukou policie a druhý den byl vyšetřovatelem krajské kriminálky obviněn z trestného činu znásilnění.

„V případě prokázání viny mu hrozí trest odnětí svobody na 12 let, protože se skutku dopustil na nezletilé osobě, tedy na osobě mladší 15 let,“ prozradila Čírtková. „Z tohoto důvodu také nemohu k případu poskytnout žádnou bližší informaci,“ dodala.

V neděli bylo každopádně rozhodnuto o vazebním stíhání obviněného muže.

Autor: