Řidič ve zlatém autě prosvištěl na D1 kolem policistů rychlostí 222 km/h

  15:36
Téměř o sto kilometrů v hodině překročil nejvyšší povolenou rychlost silniční pirát na D1. Policisté mu naměřili 222 km/h. Stalo se tak v sobotu po poledni na úseku mezi Jihlavou a Větrným Jeníkovem. Výrazným překročením rychlosti se budou zabývat příslušné úřady.

Snímek z policejního radaru. Řidič zlatého BMW se kolem hlídky prohnal rychlostí 222 kilometrů v hodině. | foto: Policie ČR

Rychle jedoucí BMW M4 nápadné zlaté metalízy předjelo policejní superb v civilním provedení na 107. kilometru D1 ve směru na Prahu. Radar v policejním autě v tu chvíli ukázal rychlost 222 kilometrů v hodině.

Hlídka se za rychlým řidičem vydala. BMW s českou registrační značkou zastavila po zhruba třech kilometrech.

„Vozidlo řídil třiatřicetiletý muž. Policisté ho vyzvali, aby jim předložil ke kontrole doklady a podrobil se dechové zkoušce. Její výsledek byl negativní,“ uvedla policejní mluvčí Dana Čírtková.

VIDEO: Takhle fakt ne. Policie ukázala záběry předjíždějících se kamionů

Policisté překročení nejvyšší povolené rychlosti zadokumentovali jako přestupek a odevzdají jej k řešení do správního řízení. Tak vysoké překročení rychlosti už nebylo možné vyřešit na místě udělením pokuty.

„Takto vysoká rychlost je hazardem. Výrazně se mění jízdní vlastnosti vozidla a reakční doba řidiče, který by obtížně dokázal zareagovat na jakoukoliv překážku nebo mimořádnou událost v provozu,“ dodala policejní mluvčí.

5. října 2022

Autor: