Meziříčí zahájí nutné opravy zimního stadionu, více než 50 milionů ale nedá

  10:48
Ještě letos se chtějí ve Velkém Meziříčí pustit do rekonstrukce zimního stadionu. Žádost o dotaci od Národní sportovní agentury schválili sice tamní zastupitelé již loni v září, šance na získání podpory pro bodové hodnocení je však nízká.

Zimní stadion ve Velkém Meziříčí je už zastaralý a hokejistům malý. Město připravuje jeho rozšíření a rekonstrukci za 50 milionů korun. | foto: Městský úřad Velké Meziříčí

„Stav betonové desky včetně mantinelů je již velmi špatný. Město proto rozhodlo o financování ve výši maximálně 50 milionů korun i v případě neúspěchu při získání dotace,“ sdělila Zuzana Najtová, mluvčí radnice.

Finance může město uvolnit díky přebytku hospodaření z minulého roku ve výši 65 milionů korun. Výběrové řízení na firmu, jež se do první etapy oprav pustí, by mělo být dle vedení radnice hotovo v nejbližších dnech.

Velké Meziříčí hokejistům zvětší zimní stadion, koupilo kvůli tomu hospodu

Zmíněná první fáze prací neřeší komplexní rekonstrukci, nýbrž nejnutnější opravy v samotné hale. Budou se týkat betonové přimrazovací plochy, včetně chladicího potrubí a dalších spodních vrstev, dále mantinelů, vzduchotechniky, osvětlení, elektroinstalace a ozvučení.

„Pokud vše půjde dobře, měli bychom opravený stadion otevřít v říjnu letošního roku,“ uvedl Michal Hořínek, ředitel příspěvkové organizace Sportoviště VM, která má arénu ve své správě.

Autor: