Řidič uháněl vysokou rychlostí, zběsilou jízdu natáčel. Policie hledá svědky

  16:16
Jihlavští policisté hledají svědky šílené jízdy nezodpovědného řidiče, který po silnici v úseku Helenína loni před Vánocemi riskantní jízdou ohrožoval ostatní. Hrozí mu trest za obecné ohrožení.

„Řidič jel opravdu velmi vysokou rychlostí a ohrožoval tím ostatní,“ uvedla policejní mluvčí Michaela Lébrová. „Upoutat okolí mohla v tomto úseku extrémně rychlá jízda vozidla Audi,“ dodala.

Na nahrávce, kterou policie získala, je vidět, že se zmiňované auto řítilo rychlostí přesahující 200 kilometrů v hodině.

„V dopoledních hodinách jel po silnici druhé třídy číslo 602 ve směru od obchvatu Velkého Beranova na Jihlavu. Na komunikaci v lokalitě Helenín, kde je rychlost snížena, jel značně riskantně,“ řekla Lébrová. „Navíc předjížděl tři za sebou jedoucí osobní vozidla na plné čáře a výrazné ohrožení představoval při průjezdu přechodu pro chodce.“

Přesnou dobu policisté zjišťují

Svoji zběsilou jízdu si řidič nahrával, tudíž ho ani nemohlo příliš překvapit, že jeho identitu policie poměrně záhy odhalila. Nicméně přesnou dobu jeho přehnaného řidičského počínání policisté stále zjišťují.

„Jednalo se pravděpodobně o pátek 22. prosince, v době kolem 9:00 až 9:15. Lze předpokládat, že řidič jel nebezpečnou jízdou také na úseku komunikace před Helenínem a pak dále ve směru na Jihlavu, rovněž v tomto případě policisté uvítají případná svědectví,“ vzkázala policejní mluvčí.

Mapy poskytuje © SHOCart a přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost SHOCart je tradiční vydavatel turistických a cykloturistických map a atlasů. Více na www.shocart.cz

Policisté případ prověřují kvůli podezření ze spáchání trestného činu obecného ohrožení.

„Žádáme svědky, aby se přihlásili na tísňové lince 158. Uvítali bychom zejména, pokud by zmiňovanou riskantní jízdu zaznamenala některá z kamer. Dále se policisté obracejí i na chodce nebo svědky, kteří si jízdy všimli, nebo je řidič svou jízdou ohrozil,“ dodala Lébrová.

Autor: