V Havlíčkově Brodě hořel vagon. Muže, který ho zapálil, dopadla policie

  13:08,  aktualizováno  14:52
V sobotu dopoledne zasahovali policisté a hasiči na nádraží do Havlíčkova Brodu. Muž zde pravděpodobně zapálil odstavený vagón. Zadržela ho policie, která případ vyšetřuje. O incidentu informovaly České dráhy na Twitteru s tím, že jde zřejmě o úmyslný čin.

V Havlíčkově Brodě hořel odstavený vagón. (11. března 2023) | foto: České dráhy

„Ve stanici Havlíčkův Brod došlo k požáru odstavené soupravy osobních vozů. Dle prvotního interního šetření se jedná pravděpodobně o úmyslný čin. Na místě zasahují hasiči,“ uvedly dráhy krátce před půl jednou.

„Oznámení o zapálení odstaveného vagónu na vlakovém nádraží v Havlíčkově Brodě jsme přijali před polednem. V současné době provádíme vyšetřování. Zajistili jsme muže, který měl drobná poranění v souvislosti s ohněm. Byl převezen na ošetření do nemocnice,“ řekla iDNES.cz krajská mluvčí policie Jana Kroutilová.

Policisté případ prověřují pro podezření ze spáchání trestného činu a provádějí další úkony. Ohledávají místo a zjišťují stopy. Zjišťují taktéž příčinu požáru, veškeré okolnosti jeho vzniku a vzniklou škodu.

Na místě zasahovaly dvě jednotky hasičů, které požár uhasily zhruba za půl hodiny. I podle hasičů byl požár úmyslně založen. Předběžnou škodu vyšetřovatel vyčíslil na 1,2 milionu korun.

Autor: