Ze zákazů řízení si rekordmanka nic nedělala. Z cely ji dostal slib soudci

  12:08
Teprve až hrozba uvalení vazby přiměla devětadvacetiletou ženu z Třebíčska, aby soudu slíbila, že se polepší a už nebude řídit auto. Už několik měsíců to má totiž zakázané. Z předchozího zákazu si totiž nic nedělala a dál opakovaně usedala za volant, jako by se nic nedělo.
ilustrační snímek

ilustrační snímek | foto:  Tomáš Krist, MAFRA

Policisté ženu dobře znají. Pomalu se totiž stává na Vysočině rekordmankou. „Jen v březnu ji policisté zastavili čtyřikrát. Žena se při kontrolách navíc odmítá podrobit testu na drogy, lékařskému vyšetření a pramálo si dělá z předchozích uložených trestů,“ líčí policejní mluvčí Jana Kroutilová.

Od konce loňského roku má na základě rozhodnutí městského úřadu uložený zákaz řízení všech motorových vozidel na dobu osmi měsíců. Zákaz porušila už v lednu, pak i v únoru. V březnu se četnost případů ještě zvýšila.

„Tři předchozí případy policisté řešili ve zkráceném přípravném řízení pro podezření ze spáchání trestného činu. Postupně jí tak od začátku roku přibývaly další uložené tresty,“ vysvětlila Kroutilová.

Při poslední kontrole, kdy se opět opakoval stejný scénář, umístili policisté ženu do cely. „Směřoval za ní také její spolujedoucí, majitel vozidla, který ženě automobil svěřil, ačkoli ví, že řídit nesmí. Jednadvacetiletý muž je podezřelý ze spáchání přestupku,“ popsala mluvčí.

Aktuálně má žena zákaz řídit vozidla až do roku 2026 a další řízení, která jsou s ní vedena, ještě nejsou ukončena. Řidička se tak postupně propracovala až k zahájení trestního stíhání. Policejní komisař vypracoval podnět k podání návrhu na vzetí obviněné do vazby.

„Vzhledem k jejímu slibu, že již nebude v trestné činnosti pokračovat, byla od soudu propuštěna. Případ policisté dále vyšetřují,“ dodala mluvčí.

Autor: