Námraza a sníh. Na Vysočině se ráno bouralo, traktor skončil pod mostem

  9:28
Námraza, sníh, nedostatečně ošetřené silnice a nezvládnutí řízení byly dnes po ránu příčinou řady dopravních nehod po celém Kraji Vysočina. Při jedné z nich traktor skončil zaklíněný pod mostem v Jimramově na Žďársku.

V obci Jimramov na Žďársku došlo k dopravní nehodě, během které traktor skončil zaklíněný pod mostem. Řidič se lehce zranil, na místě zasahovaly tři jednotky hasičů. K vyproštění byl povolán jeřáb ze stanice profesionálních hasičů ze Žďáru nad Sázavou. | foto: Hasičský záchranný sbor Kraje Vysočina

Čtrnáct dopravních nehod hlášených během dvou hodin. Takovou nadílku spojenou se zimním počasím hlásila ráno mluvčí krajské policie Dana Čírtková. 

V obci Jimramov na Žďársku traktor skončil zaklíněný pod mostem.

V obci Jimramov na Žďársku traktor skončil zaklíněný pod mostem.

„V souvislosti s počasím je to letos určitě první případ velkých komplikací v dopravě a nárůstu dopravních nehod,“ uvedla Čírtková. 

„Jde o kombinaci námrazy, sněhu a na několika místech napříč krajem nedostatečně ošetřených komunikací,“ dodala.

Policie od rána přijala velké množství oznámení o tom, že silnice kloužou a nejsou ošetřeny. „Tyto informace jsme předávali silničářům,“ podotkla Čírtková. 

„Od půl šesté ráno evidujeme čtrnáct nehod, naštěstí nic vážného. Řidiči tvrdí, že silnice nebyly ošetřené. Ale musí jet tak, aby byli schopni zastavit na vzdálenost, na kterou mají rozhled,“ zmiňuje mluvčí nezvládnuté řízení.

Jedna z nehod se stala na silnici II/360 v Jimramově na výjezdu na Poličku, kde traktor s přívěsem z dosud nezjištěných příčin sjel ze silnice, spadl z mostu a zůstal zaklíněný. „Dechová zkouška řidiče byla negativní, lehce zraněného muže, který byl při vědomí, převezla sanitka do nemocnice,“ líčí Čírtková.

Na místě zasahovaly tři jednotky hasičů. „K vyproštění traktoru použijeme jeřáb ze stanice profesionálních hasičů ve Žďáře nad Sázavou,“ uvedla mluvčí hasičů Petra Musilová. 

Silnice na Vysočině jsou dnes po nočních sněhových přeháňkách sjízdné s opatrností. Teploty se pohybují kolem nuly. Solené tahy jsou mokré, vozovky nižších tříd sypou silničáři drtí. „Na Žďársku je na nich ujetá vrstva sněhu krytá posypem. Vyjelo kolem 60 sypačů,“ řekl ČTK dispečer krajské správy a údržby Roman Hubený.

V obci Jimramov na Žďársku došlo k dopravní nehodě traktoru, který z dosud nezjištěných příčin sjel z vozovky a skončil zaklíněný pod mostem.

V obci Jimramov na Žďársku došlo k dopravní nehodě traktoru, který z dosud nezjištěných příčin sjel z vozovky a skončil zaklíněný pod mostem.

Autor: