Autobus narazil do stromů, pro jednoho z patnácti zraněných letěl vrtulník

  16:00,  aktualizováno  19:39
Na silnici třetí třídy mezi Žďárem nad Sázavou a obcí Jámy havaroval před třetí hodinou odpolední linkový autobus společnosti Zdar. Patnáct z přibližně třiceti cestujících se zranilo. Jeden z nich byl letecky transportován do brněnské nemocnice.

„Oznámení o nehodě jsme cestou linky 112 přijali před patnáctou hodinou, na místo vyjely všechny složky IZS,“ uvedla iDNES.cz policejní mluvčí Dana Čírtková. „Autobus z dosud nezjištěných příčin sjel mimo komunikaci a opřel se o strom,“ doplnila.

Jeden člověk byl težce zraněn, do brněnské nemocnice jej přepravil vrtulník.

Fotogalerie

Podle prvotních informací policie bylo zraněno sedm lidí, z toho dva těžce. Petr Novotný ze Zdravotnické záchranné služby Kraje Vysočina však později uvedl, že zdravotníci ošetřili patnáct lidí. Šest z nich mělo středně těžká zranění, osm zranění lehká. 

„Záchranáři je převezli do nemocnice v Novém Městě na Moravě, kde byl aktivován traumaplán,“ řekla ČTK mluvčí nemocnice Tamara Pecková. Jednu z žen ošetřili na gynekologickém oddělení. Dalších 13 pacientů ošetřili na urgentním příjmu.

Zástupci společnosti Zdar jsou na místě nehody a zjišťují okolnosti. Prozatím se k ní nechtějí oficiálně vyjadřovat.

Policisté u řidiče provedli orientační dechovou zkoušku na alkohol s negativním výsledkem.

Doprava na komunikaci byla z důvodů zásahu složek integrovaného záchranného systému přerušena. Od 19:00 byl provoz obnoven.

Přibližné místo nehody u obce Jámy na Žďársku

Přibližné místo nehody u obce Jámy na Žďársku

Autoři: ,