Devatenáctiletý vyjel s felicií do protisměru, druhý řidič střet nepřežil

  8:44
Při čelním střetu dvou osobních aut u obce Štoky na Havlíčkobrodsku ráno zemřel jednapadesátiletý řidič. Pravděpodobný viník nehody, devatenáctiletý šofér protijedoucí felicie, utrpěl vážná zranění.

Při dopravní nehodě na silnici II/131 u obce Štoky se střetla dvě osobní auta. Jednapadesátiletý řidič na místě zemřel, druhý je vážně zraněný. (2. června 2021) | foto: Policie ČR

Oznámení o nehodě na silnici II/131 přijala policie deset minut po půl šesté ráno. „Na místě dopravní nehody zasahovaly všechny složky integrovaného záchranného systému,“ uvedla policejní mluvčí Dana Čírtková.

Devatenáctiletý řidič vozu Škoda Felicia jel ve směru od obce Petrovice na Větrný Jeníkov. Podle prvotních zjištění policistů vyjel částečně do protisměru, kde se střetl s protijedoucím osobním vozem Suzuki Ignis.

„Řidiči vozidla Suzuki při nehodě zemřel. Řidič druhého vozu byl s těžkým zraněním letecky transportován do nemocnice v Hradci Králové,“ uvedla Čírtková. Další okolnosti dopravní nehody policisté zjišťují.

V letošním roce na Vysočině vyhaslo při dopravních nehodách celkem osm životů. Sedm lidí zemřelo bezprostředně při nehodě a jeden na následky v nemocnici.

Autor: