Lidé na přechodu vstoupili před houkající sanitku, o případ se zajímá policie

  15:40
Těžko pochopitelný incident. Tak komentuje mluvčí Zdravotnické záchranné služby Kraje Vysočina video, které se šíří na sociálních sítích. Na něm je vidět, jak na přechodu pro chodce v Pelhřimově vběhla houkající sanitce do cesty žena, ke které se postupně přidali i další chodci. Sanitka vezoucí pacienta tak musela počkat.

ilustrační snímek | foto: Iveta Lhotská, MAFRA

Celá situace se podle informací na videu stala 16. února před půl druhou odpoledne na křižovatce ulice Průběžná s ulicí Humpolecká, kam přijížděla sanitka.

„Pokud bychom vycházeli z časového údaje uvedeného ve videu, pak by se s největší pravděpodobností jednalo o posádku, která transportovala do nemocnice pacienta s neurologickými obtížemi,“ uvedl mluvčí Zdravotnické záchranné služby Kraje Vysočina Petr Janáček.

Podle něj nepozornost řidičů či chodců není ničím výjimečným. „S podobnými případy se naši záchranáři samozřejmě setkávají, nicméně incident, ke kterému došlo na přechodu pro chodce v Pelhřimově, je pro nás jen těžko pochopitelný,“ kroutí hlavou Janáček.

Ze zákona vyplývá, že chodec nesmí vstupovat na přechod pro chodce nebo na vozovku, přijíždějí-li vozidla s právem přednostní jízdy. Pokud se již na přechodu nachází, musí neprodleně uvolnit prostor pro projetí těchto vozidel.

„Obsahem videozáznamu se zabýváme a provádíme šetření. Ze záznamu vyplývá podezření, že se strany chodců došlo ke spáchání přestupku na úseku dopravy, za který jim hrozí pokuta do 2 500 korun,“ uvedla mluvčí Krajského ředitelství policie Kraje Vysočina Michaela Lébrová.

„Rádi bychom apelovali na všechny chodce, aby byli maximálně obezřetní a před vstupem na vozovku se přesvědčili, zdali mohou přejít, aniž by ohrozil sebe i ostatní účastníky provozu,“ uvedl na závěr Janáček.

Mapy poskytuje © SHOCart a přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost SHOCart je tradiční vydavatel turistických a cykloturistických map a atlasů. Více na www.shocart.cz

Autor: