Kamion zůstal stát mezi závorami, rychlík zastavil těsně před ním

  11:32
Policisté hledají řidiče kamionu, který v pondělí krátce po jedenácté hodině dopoledne nerespektoval červená světla a zůstal stát mezi sklopenými závorami na přejezdu na Třebíčsku. Střetu dokázal zabránit pozorný strojvedoucí přijíždějícího rychlíku. Řidič s nákladním vozidlem pak z místa odjel.

Na železničním přejezdu v Okříškách v pondělí zůstal mezi sklopenými závorami stát nákladní automobil s návěsem, jehož řidič nerespektoval výstrahu červenými světly. Střetu s blížícím osobním vlakem se 22 cestujícími dokázala zabránit pouze pozornost strojvedoucího. Řidič nákladního vozidla posléze z místa ujel. | foto: Policie ČR

Zmiňovaná událost se stala na železničním přejezdu v Okříškách na Třebíčsku. Po silnici II/405 směrem od Jihlavy přijel tahač s návěsem.

„Z dosud nezjištěných příčin řidič nerespektoval výstrahu dávanou dvěma červenými střídavě přerušovanými světly a vjel na železniční přejezd v době, kdy se začaly sklápět závory železničního přejezdu. Po jejich sklopení řidič s nákladním vozidlem zůstal stát mezi závorami,“ popsala situaci policejní mluvčí Dana Čírtková.

Strojvedoucí právě přijíždějícího rychlíku z Plzně do Brna se čtyřmi vagony naštěstí včas použil rychlobrzdu. Ve vlaku se v době události přepravovalo 22 cestujících včetně průvodčího.

„Vlakovou soupravu se podařilo zastavit v bezprostřední blízkosti před stojícím nákladním vozidlem s návěsem. Poté řidič nákladního vozidla začal couvat, přičemž poškodil návěsem závory železničního přejezdu, následně využil zvednutí závor nacházejících se před nákladním vozidlem a z místa ujel,“ pokračovala Čírtková. Tahač jel dál po silnici ve směru na Třebíč.

Nákladní vůz i jeho řidiče nyní policie hledá. „Pomoci by nám mohli všichni řidiči, kteří projížděli v pondělí mezi 10:45 a 11:00 po silnici II/406 ve směru od Brtnice na Třebíč a mají ve svém vozidle palubní kameru. Stejně tak by nám při pátrání po vozidle a jeho řidiči pomohly záběry z kamer nebo svědectví řidičů, kteří kolem jedenácté hodiny projížděli po silnici II/405 v opačném směru, tedy ve směru od Třebíče na Okříšky. S případným svědectvím se lze obracet na linku 158,“ požádala Čírtková.

Podle ní by policisté uvítali, kdyby se přihlásil samotný řidič vozidla nebo provozovatel kamionu.

Autor: