iDNES.cz

Plánovaných operací ubylo, novoměstský podnik Medin musel omezit výrobu

  15:14
Pokles tržeb o zhruba 25 procent zaznamenala v souvislosti s pandemií koronaviru novoměstská společnost Medin. Podnik, který se zabývá výrobou a distribucí lékařských nástrojů a implantátů především pro chirurgii, stomatologii, traumatologii a ortopedii, omezil výrobu i související činnosti od 5. do 13. listopadu.

Novoměstská společnost Medin, která se zabývá výrobou a distribucí lékařských nástrojů a implantátů, omezila výrobu i související činnosti od 5. do 13. listopadu. | foto: Petr Lemberk, MAFRA

Důvodem je pokles plánovaných operací a odbytu na klíčových trzích. Doma kvůli tomu zůstalo 311 pracovníků z celkových 350.

Novoměstská společnost Medin, která se zabývá výrobou a distribucí lékařských nástrojů a implantátů, omezila výrobu i související činnosti od 5. do 13. listopadu.

„Omezení je v souladu s platnou kolektivní smlouvou a týká se všech zaměstnanců firmy včetně managementu s výjimkou těch, kteří zabezpečují plynulost dodávek do nemocnic pro akutní výkony. Nadále fungují i nepřetržité provozy,“ upřesnila Magdaléna Veselíková, vedoucí marketingu společnosti Medin. Dodala také, že firma proplácí plnou mzdu všem zaměstnancům, kteří dobrovolně pomáhají v nemocnicích v boji proti pandemii covidu-19.

Karantény i jiná onemocnění

Podnik doposud nemusel řešit žádné zásadní výpadky způsobené vysokým počtem pracovníků nakažených koronavirem. Nemocnost se ve firmě pohybuje již delší dobu v desítkách osob. 

„Důvodem jsou karantény indikované obvodními lékaři, ale i jiná onemocnění. Prokázaných případů covidu-19 jsou dle našich informací vyšší jednotky. Výpadky pracovníků je zatím firma schopna operativně řešit,“ dodala Veselíková.

zpět na článek