iDNES.cz

Na loukách auta stát nemohou, k parkování biatlonových fandů se uzavřela silnice

  12:00
Kvůli Světovému poháru v biatlonu se ve čtvrtek odpoledne uzavřela i část silnice číslo 19 na okraji Nového Města na Moravě. Některé motoristy změna plánu na poslední chvíli zaskočila, protože o den dříve organizační výbor SP oznámil, že platí „zmrzlá varianta“, tedy s parkováním na vybraných loukách. Hlavní nápor návštěvníků se čeká až o víkendu, kdy bude podle organizátorů vyprodáno.

Z důvodu špatného a nevyhovujícího terénu se ve čtvrtek nemohlo parkovat na P7 (plocha nad nemocnicí – pozn. red.) a P6 (u Jiříkovic), proto vozidla za asistence policistů parkovala také na silnici I/19. | foto: Policie ČR

Policie před čtvrtečním závodem uzavřela úsek I/19 mezi odbočkou k novoměstské nemocnici a kruhovým objezdem.

„Z důvodu špatného a nevyhovujícího terénu se ve čtvrtek nemohlo parkovat na P7 (plocha nad nemocnicí – pozn. red.) a P6 (u Jiříkovic), proto vozidla za asistence policistů parkovala také na silnici I/19,“ informovala policejní mluvčí Dana Čírtková.

V ranních a dopoledních hodinách je však silnice normálně průjezdná. Na parkoviště se mění až před závody a po dobu jejich trvání.

„Využíváme především zpevněné parkovací plochy, abychom co nejméně poškodili louky a popřípadě jsme je mohli využít v dalších dnech,“ oznámili organizátoři na webu biathlonnmnm.cz. Situace se tak může během víkendu ještě změnit.

Nastal čas velkých loučení? Dvě superstar ženského biatlonu zvažují konec

O možnostech parkování jsou řidiči informováni mobilním světelným dopravním značením a navádí je organizátoři, případně policisté. „Při příjezdu doporučujeme podívat se na webovou stránku parkování aktuálně s on-line mapou parkovacích míst,“ informuje Jan Skřička z kanceláře organizačního výboru.

Pořadatelé doporučují také využít možnosti odstavit auto ve Žďáře nad Sázavou a pokračovat kyvadlovou dopravu. Ze Žďáru nad Sázavou jezdí dvě linky na točnu k firmě Medin, další linka z Fryšavy přes Tři Studně končí v zásobníku sněhu u Vysočina Areny.

Z důvodu špatného a nevyhovujícího terénu se ve čtvrtek nemohlo parkovat na P7 (plocha nad nemocnicí – pozn. red.) a P6 (u Jiříkovic), proto vozidla za asistence policistů parkovala také na silnici I/19.

Zaměstnanci a návštěvníci nemocnice se také podle plánu do neděle musejí vypořádat s uzavřeným horním parkovištěm, které je rovněž vyblokováno pro biatlon. „Klienti nemocničního zařízení tak budou muset hledat parkovací místa jinde. Buď v přilehlých ulicích, nebo na dolním parkovišti,“ uvedla mluvčí nemocnice Helena Zelená Křížová.

Vyprodaný víkend i fanshop v papírnictví. Biatlonová show v Novém Městě začíná

Úvodní den biatlonového klání policie žádné zásadní potíže nehlásila. „Bezpečnostní opatření se obešla bez problémů a bez narušení veřejného pořádku,“ uvedla ve čtvrtek večer mluvčí Čírtková. Policisté asistovali zdravotníkům s mužem, který u vstupu do areálu dostal epileptický záchvat, motohlídka pak zajistila zaparkované vozidlo s otevřeným kufrem. Policisté využívají při Světovém poháru mobilní operační středisko.

Po čtvrtečním sprintu mužů čeká dnes odpoledne stejný závod ženy. V sobotu jsou na programu stíhací závody mužů (13:50) a žen (15:45), v neděli smíšené štafety (11:30) a smíšené štafety dvojic (15:15).

Autor:
zpět na článek