Řidič auta vyjel do protisměru, při čelním střetu s dodávkou zemřel

  11:18
Tragická nehoda se stala ráno na Jihlavsku, kde se čelně střetla Škoda Fabia s dodávkou. Řidič osobního auta, který vyjel do protisměru, utrpěl těžká zranění a na místě zemřel. Silnice byla uzavřena.

Havárie se stala po sedmé hodině ráno na silnici II/404 ve směru na Luka nad Jihlavou.

Fotogalerie

„Řidič osobního vozidla projížděl po silnici ve směru na Luka nad Jihlavou. V levotočivé zatáčce najel do protisměru, kde se čelně střetl s protijedoucí dodávkou,“ uvedla policejní mluvčí Dana Čírtková.

„V dodávce se nikdo nezranil, kromě řidiče v ní cestoval ještě jeden spolujedoucí,“ doplnila.

Policisté u řidiče dodávky provedli dechovou zkoušku s negativním výsledkem. „Další okolnosti nehody jsou předmětem šetření,“ dodala Čírtková.

Na místě zasahovaly všechny složky IZS. „Na místo události vyslalo operační středisko nejen pozemní posádku, ale i vrtulník letecké záchranné služby,“ uvedl mluvčí Zdravotnické záchranné služby Kraje Vysočina Petr Janáček.

Přivolaný lékař ale už nedokázal pomoci. Řidič fabie utrpěl zranění neslučitelná se životem a na místě zemřel

Profesionální hasiči ze stanice Jihlava na havarovaných vozidlech provedli protipožární opatření a místo události technicky zabezpečili.

V souvislosti s počasím dnes policie na Vysočině evidovala větší počet dopravních nehod. Silnice byla od rána namrzlé, sjízdné se zvýšenou opatrností.

„Od ranních šesti hodin jsme na lince 158 přijali oznámení o sedmnácti dopravních nehodách, dalších minimálně 20 oznámení se týkalo sjízdnosti komunikací v našem kraji,“ uvedla Čírtková.

Problémy jsou například v Brtnici na silnici směrem na Třebíč, kde nemohou vyjet do kopce kamiony. 

Místo dopravní nehody, při které po čelním střetu s dodávkou zemřel řidič osobního vozu.

Místo dopravní nehody, při které po čelním střetu s dodávkou zemřel řidič osobního vozu.

Autor: