Po čelním střetu dvou aut začalo jedno hořet, při nehodě zemřel muž

  14:18,  aktualizováno  14:46
Na spojovací silnici mezi Velkým Beranovem a Bradlem na Jihlavsku se krátce po poledni čelně střetly dva osobní automobily. Při nehodě se celkem zranili tři lidé, čtyřiaosmdesátiletý řidič jednoho z vozů na místě zraněním podlehl.

„Oznámení o dopravní nehodě jsme přijali tři minuty před 13. hodinou,“ uvedla policejní mluvčí Dana Čírtková. „Na místní komunikaci mezi Velkým Beranovem a Bradlem došlo ke střetu dvou osobních vozidel - Škoda Fabie a Fiatu Stilo. V jednom řidič zemřel, ve druhém voze byly dvě zraněné osoby,“ potvrdila.

Podle ředitelky Zdravotnické záchranné služby Kraje Vysočina Vladislavy Filové byli dva zranění lidé převezeni do nemocnice.

Fotogalerie

„Žena se středně těžkými zraněními byla transportovaná pozemní posádkou na urgentní příjem do Jihlavy, muž s těžkým zraněním letecky do brněnského traumacentra,“ upřesnila Filová.

K nehodě vyjely všechny složky integrovaného záchranného systému. „Po střetu začalo jedno z vozidel hořet, na místě zasahuje jednotka profesionálních hasičů z Jihlavy,“ sdělila mluvčí krajských hasičů Petra Musilová. 

Komunikace byla kvůli nehodě dočasně neprůjezdná. „Okolnosti a míra zavinění jsou předmětem šetření. Obě vozidla byla zajištěna pro účely trestního řízení,“ dodala Čírtková.

Na silnici 602 u Velkého Beranova se stala tragická nehoda

Na silnici 602 u Velkého Beranova se stala tragická nehoda

Autor: