Vandalové po měsíci opět poničili rozhlednu na jihlavských hradbách

  13:18
Necelý měsíc po opravě vandalové opět poničili rozhlednu v jihlavské Věžní ulici. Ta je v centru města zabudovaná do historických hradeb nad parkem skladatele Gustava Mahlera s jeho sochou. Nyní bude opět zavřená zhruba dva týdny.

Necelý měsíc po opravě vandalové opět poničili rozhlednu v jihlavské Věžní ulici. Ta nyní bude opět zhruba dva týdny zavřená. | foto: Radovan Daněk,

„Nějak mi nejde do hlavy omezenost některých jedinců, kteří vylezou na vyhlídku v parku Gustava Mahlera, aby rozkopali ochranné pletivo, pak zase slezli dolů a náramně se tím pobavili. Výsledek? Město Jihlava opět muselo kvůli nebezpečí zranění vyhlídku uzavřít a bude ji opravovat,“ oznámil na sociální síti mluvčí radnice Radovan Daněk.

Minulá oprava v srpnu město stála 20 tisíc korun. Rozkopané pletivo se už nedalo opravit, proto se muselo nahradit novým. Dělníci tam o prázdninách upevnili celé drátěné výplně vykopnuté z kovové konstrukce. Rozhledna byla uzavřená v hlavní turistické sezoně několik týdnů.

Vyhlídková věž stojí na místě hradební bašty již od roku 2009, kdy byla vybudována společně s parkem Gustava Mahlera.

Vyhlídka měří deset metrů a z jejího vrcholu lze pozorovat nejen sousední park se sochou skladatele, jezírko či vrchol Brány Matky Boží.

Autor: