Mladíci během voleb kradli ve škole, maskovali se kapucemi a rouškami

  14:18
Z krádeže jsou podezřelí dva mladí muži, kteří během nedávných krajských voleb využili volného přístupu do jedné z jihlavských základních škol a ze třídy ukradli vybavení za necelých 25 tisíc korun. Hrozí jim až dva roky vězení.

V jedné ze tříd základní školy v Jihlavě byla během voleb odcizena mimo jiné výpočetní technika, reproduktory, dataprojektor a projekční plátno. Škoda, která krádeží vznikla, byla předběžně vyčíslena na necelých pětadvacet tisíc korun. | foto: Policie ČR

„Odcizena byla mimo jiné výpočetní technika, reproduktory, dataprojektor a projekční plátno,“ upřesnila policejní mluvčí Jana Kroutilová.

Ke krádeži došlo v pátek 2. října v době kolem 17. hodiny. „Po přijetí oznámení o krádeži začali případ prověřovat policisté. Provedli šetření, zajistili a vyhodnotili záznamy z kamer, ze kterých vyplynulo, že se v budově pohybovali dva podezřelí muži, měli kapuce a roušky,“ popisuje Kroutilová. 

Na základě výborné místní i osobní znalosti se policistům z obvodního oddělení ve spolupráci s jihlavskými kriminalisty podařilo zjistit totožnost mužů a oba dopadnout. Jde o muže ve věku dvaadvacet a devětadvacet let. Policisté také zajistili většinu ukradených věcí.

„Tento případ svědčí mimo jiné také o tom, že podezřelým nepomohlo ani jejich maskování, v tomto případě rouška přes obličej a kapuce přes hlavu,“ dodala Kroutilová.

Autor: