Dukla na železnici. Jihlavský hokejový klub má nově „vlastní“ lokomotivu

  13:46
Zatímco v minulosti po jihlavských ulicích jezdil v barvách místní hokejové Dukly trolejbus, nyní se prvoligový klub z Vysočiny díky spolupráci s jedním ze svých největších partnerů, společností CZ LOKO, dostal i na železniční trať.

Navíc se bude nová červeno-žlutá lokomotiva s logem legendárního bývalého armádního celku, podobiznou maskota a ježkem coby symbolem města, pohybovat i za hranicemi České republiky.

Fotogalerie

„Je to úžasné zviditelnění Dukly Jihlava a města Jihlavy v rámci zemí střední Evropy, kde bude tato mašinka také jezdit,“ uvedl jednatel klubu Bedřich Ščerban na úterním slavnostním křtu.

Dvousystémová elektrická lokomotiva EffiLiner 3000 v barvách HC Dukla Jihlava patřící do lokomotivního poolu CZ LOKO Easy Rent bude brázdit tratě u nákladních dopravců .

„S nápadem udělat lokomotivu v červeno-žlutých barvách jsme přišli ihned při uzavření partnerství s Duklou Jihlava,“ uvedl vedoucí oddělení marketingu firmy CZ LOKO Jan Hošek. „Věříme, že se bude lokomotiva líbit a budou z ní nadšení nejen fanoušci,“ dodal.

Úterního slavnostního křtu na hlavním vlakovém nádraží se kromě zastupitelů HC Dukly Jihlava, CZ LOKO a města Jihlavy zúčastnili i dva hokejisté místního prvoligového klubu: Lukáš Mareš a Kryštof Hrala.

Autor: