Humpolec v parku otevřel novou atrakci pro děti, velkou kuličkovou dráhu

  11:08
Se začátkem letních prázdnin si mohou děti v Humpolci užít i nové lákadlo v parku v ulici 5. května. Město tam otevřelo velkou kuličkovou dráhu, která poblíž dopravního hřiště vznikla coby jeden z vítězných návrhů loňského participativního rozpočtu.

Novinku už v parku vyzkoušely děti z humpolecké školky Questo School a z dětské skupiny Mláďata. | foto: Jiří Aujezdský, město Humpolec

„Přes léto atrakci ještě doplníme o kuličkomat, tedy automat na prodej kuliček. Ty si ale zájemci mohou zakoupit také v informačním centru,“ přiblížil Jiří Aujezdský, mluvčí humpolecké radnice.

Novou dráhu, umístěnou v mírném svahu parku, tvoří tři vzájemně se protínající trasy s různými tunely a překážkami.

„Pochozí povrch je zhotovený z měkčeného polyuretanu, který je bezpečný v případě pádu a má i velmi dobré vlastnosti pro venkovní použití – včetně rychlého schnutí,“ doplnil Aujezdský s tím, že certifikovaný herní prvek doplňuje také nerezová dětská skluzavka nebo barevné piktogramy pro nejrůznější pohybové aktivity dětí.

V participativním rozpočtu bylo na vybudování kuličkodráhy celkem 430 tisíc korun. Tento rozpočet však na vznik atrakce v požadovaném rozsahu nakonec nestačil. Na stavbu tak radnice přidala peníze z úspor klasického městského rozpočtu. Celková částka mírně přesáhla 725 tisíc korun.

Autor: