V zasněžené zatáčce se střetly dva kamiony, jeden vezl tuny dřeva

  10:42,  aktualizováno  14:46
Na silnici II/112 u obce Rácov na Jihlavsku se dopoledne srazily dva nákladní automobily, z nichž jeden byl naložen dřevem. Jeden člověk se zranil, nehoda komunikaci zcela zablokovala.

Ke střetu dvou nákladních automobilů došlo dnes dopoledne na silnici II/112 z Rácova na Jihlavsku. Při nehodě se zranila jedna osoba. | foto: HZS Vysočina

„Jedno z řidičů, který zůstal ve vozidle zaklíněný, po vyproštění převezla zdravotnická záchranná služba do zdravotnického zařízení v Jihlavě,“ uvedla policejní mluvčí Dana Čírtková. „U obou řidičů byly provedeny dechové zkoušky s negativním výsledkem,“ dodala. 

Na místě zasahovali profesionální hasiči ze stanice Třešť.

„Hlášení o nehodě jsme přijali na lince tísňového volání v 9:14,“ upřesnila mluvčí HZS Vysočina Petra Musilová. „Hasiči provedli na havarovaných vozidlech protipožární opatření a místo události technicky zabezpečili.“

Zákrok hasičů z Velkého Meziříčí si o několik minut dříve vyžádala nehoda osobního vozidla na 127. kilometru dálnice D1 ve směru na Prahu. Také při ní se zranil jeden člověk.

„Ve vozidle cestovali dva lidé, jedna osoba skončila v péči zdravotníků. Ti ji po nezbytném ošetření na místě události převezli sanitním vozem do nemocnice,“ doplnila Musilová. 

Příčinu a veškeré okolnosti obou dopravních nehod vyšetřují policisté.

Podle policejní mluvčí od rána do 14.30 na Vysočině došlo k 26 dopravním nehodám, při kterých se zranili tři lidé. „Problémy se sjízdností nadále trvají, a to napříč krajem. Zejména ve stoupáních nemohou na kluzké vozovce vyjet kamiony, které pak brání v průjezdu ostatních vozidel,“ vysvětlila Čírtková. 

Asi největší problémy se sjízdností byl ráno na silnici I/38 u Želetavy na Třebíčsku, kde se vytvořila kolona kamionů. „V současné době je silnice ošetřena a kamiony postupně z místa odjely,“ uvedla už dopoledne Čírtková.

Uvízlá nákladní auta blokovala i silnice mezi Větrným Jeníkovem a Kalhovem, Červenou Řečicí a Pelhřimovem nebo u Vyskytné nad Jihlavou.

Autor: