Vůně medu, nejsladší výstava na Vysočině

  10:54
Již tradiční 17. ročník prodejní včelařské výstavy proběhne od 4. do 12. listopadu 2016 v Novém Městě na Moravě.
Takové rojení včelaři už u každého úlu nevidí. Teď jim z části zejí prázdnotou.

Takové rojení včelaři už u každého úlu nevidí. Teď jim z části zejí prázdnotou. | foto: Martin Veselý, MAFRA

V nabídce jsou připraveny různé druhy medu, medoviny, medového piva a dalšího medového zboží. Návštěvníci budou mít možnost obdivovat zdobené perníčky, perníkové chaloupky a pochoutky, voskové svíčky, ozdoby a dekorace, vybrat si mohou ze včelařské kosmetiky s apisinem, propolisem, mateří kašičkou, léčebných doplňků a přípravků.

Včelaři si mohou zakoupit osvědčené pomůcky a potřeby pro svoji užitečnou a zajímavou zálibu. Zkušení včelařští odborníci jsou připraveni odpovídat na dotazy s včelařskou tématikou. Mohou také přednést pro skupinku zájemců kratší přednášku o včelách, především pro školní a předškolní mládež.

K vidění bude interaktivní pohádka. Tradičně nebude chybět prosklený úl s živými včelami, včela pod mikroskopem a záznamy z historie včelaření.

K zakoupení bude včelařská literatura, DVD, knihy s recepty, zábavné listy pro děti a pohádky. Bude zde ukázka rukopisu dětské knihy Včelička Meduška a kráska Sedmikráska.

Připravená bude také panelová naučná expozice a filmy na PC. Vystaven bude historický úl a medomet a jiné zachovalé pomůcky.

Přímo naproti muzeu je možné navštívit městské arboretum, jak se ukládá k zimnímu spánku. Zájemci si mohou prohlédnout prostory, kde se scházejí včelaři, kde se učí a pracují děti ve včelařském kroužku.

Po dobu výstavy bude v restauraci K club (bývalá VČELA:-) v Kulturním domě točené medové pivo ze Sentic a k pochutnání připravené medové menu.

Výstavu zakončí 12. listopadu ples „Spolubál s půlnočním překvapením“.

Další informace najdete na: www.csvnmnm.cz