Dva obří medvědy z vánočního trolejbusu dostaly školky, třetí se ztratil

  16:02
Dva plyšoví medvědi, kteří zpříjemňovali cestu jihlavským vánočním trolejbusem, našli nový domov. Radní David Beke a ředitel dopravního podniku Radim Rovner je koncem minulého týdne darovali do dvou jihlavských školek.

Radní David Beke předal plyšové medvědy i makety vánočního trolejbusu dětem v jihlavských školkách. | foto: Archiv Magistrátu města Jihlavy

Původně byli v trolejbusu tři jeden a půl metru vysocí bílí medvědi. Jednoho ale někdo koncem svátků odcizil. Dva nechalo město následně vyčistit a vydezinfikovat v jihlavských prádelnách.

„Předali jsme je dětem v MŠ Riegrova - Pastelka a MŠ Erbenova - Juliánka. Jsem rád, že budou dál dělat radost,“ řekl jihlavský radní a spoluautor projektu vánočního trolejbusu David Beke.

Akci měly děti spojenou s doprovodným programem. Mohly si například pohrát s maketou vánočního trolejbusu nebo si vybarvit omalovánky.

Speciálně vyzdobený vánoční trolejbus by se měl znovu v Jihlavě objevit na konci roku před vánočními svátky. „Uvažujeme i o letním prázdninovém trolejbusu, ale zatím si to nechám jako možné překvapení,“ dodala designérka vánočního trolejbusu Zuzana Tůmová.

Autor: