Mladí brigádníci se při světovém poháru opili a poničili centrum města

  12:12
Případ těžko uvěřitelného vandalismu řešili policisté v Novém Městě na Moravě během víkendového Světového poháru horských kol. Parta mladíků, kteří při závodech pracovali jako brigádníci, se v pátek večer opila. Ve městě pak zničili vše, co jim zrovna přišlo pod ruku.

Následky nočního řádění party opilých a zdrogovaných brigádníků v Novém Městě na Moravě | foto: Policie ČR

„Skupinka mladíků poškozovala v noci na sobotu mezi půlnocí a jednou hodinou veřejně prospěšná zařízení v centru města a poškodili i majetek dalších subjektů,“ informovala policejní mluvčí Dana Čírtková.

Mladíci na náměstí zničili směrový rozcestník, u něhož ohnuli osm ukazatelů. Porazili také dvě dopravní značky, ohnuli osm železných prutů ochranné klece stromu, ukopli litinový kryt u dvou odpadkových košů a jejich obsah vysypali na zem.

Dále z budovy prodejny otrhali plakáty, ze stěny vytrhali držáky hromosvodu a před jedním z domů vyvrátili ze země zasazenou břízu i s opěrnou tyčí. Stromek pak opodál pohodili na zem.

Policistům z obvodního oddělení v Novém Městě na Moravě se ve spolupráci se strážníky městské policie podařilo skupinku pachatelů velice rychle vypátrat. Když zjistili, o koho se jedná, byli překvapení. Řádění totiž mělo na svědomí šest mladíků, kteří přijeli na světový pohár na brigádu.

Ti se večer opili, podle Čírtkové navíc užili i drogy. „Poté ve městě poškodili mobiliář a další zařízení,“ doplnila mluvčí s tím, že policisté všechny mladíky ztotožnili. Výtržníci svého chování litovali a uvedli, že způsobenou škodu nahradí.

To ale nemění nic na tom, že se všichni dopustili protiprávního jednání. „Zatím jsou podezřelí z trestného činu výtržnictví, ale právní kvalifikace jejich jednání se může ještě rozšířit o poškozování cizí věci. Závislé to bude na stanovení výše způsobené škody,“ dodala policejní mluvčí.

Podle ní to bylo nejzávažnější porušení zákona, jaké policisté během víkendové mezinárodní sportovní akce v Novém Městě na Moravě zaznamenali. Kromě toho jen u dvou řidičů zjistili požití alkoholu před jízdou, v jednom případě nad jedno promile.

Autor: