Lunetic i bony. V Třebíči se alespoň na pár hodin vrátili do devadesátek

  18:04
Stovky dětí i dospělých využily možnosti alespoň na několik hodin se vrátit v čase o pětadvacet roků zpět do doby vrcholících devadesátek. Na třebíčské Podzámecké Nivě se o uplynulém víkendu uskutečnil již 4. ročník zábavného rodinného retro festivalu Zpátky v čase.

„Chci dostat nynější děti od mobilů, tabletů a počítačů a ukázat jim, jak se bavili v jejich věku jejich rodiče – cvrnkáním kuliček, vytleskávanou, hráli jsme čáru s céčky, přeskakovali přes gumu nebo švihadlo. Chci, aby se tady spojily všechny generace, posílilo se pouto v rodinách, aby si rodiče zavzpomínali a děti se něco naučily,“ řekla pořadatelka akce Martina Mašová. Sama je ročník 1979. „Tu dobu jsem zažila, jsem Husákovo dítě,“ dodala.

V areálu bylo celkem deset „pracovišť“ s retro dětskými hrami. „Mladé holky instruktorky jsem ty hry naučila já,“ podotkla Mašová.

Kromě toho se zde návštěvníci mohli pobavit i na kolotočích či třeba ve fotokoutku zapózováním v obří televizní obrazovce s dobovými rekvizitami.

Největším lákadlem byla kapela Lunetic

Jediným platidlem v areálu byly kopie někdejších tuzexových bonů, které mohli návštěvníci získat směnou za běžné peníze před vstupem do areálu.

Tím největším lákadlem ale bylo dění na pódiu, kde vystoupil například Majk Spirit či Lunetic, tuzemská chlapecká kapela, která v 90. letech u svých fanynek vzbuzovala davové šílenství nikoli nepodobné někdejší beatlemánii.

Na programu bylo také vystoupení Nataschi Wright, bývalé členky populárního diskotékového projektu La Bouche. Uskutečnila se i soutěž o nejlepší devadesátkovou vizáž včetně komplet kostýmu.

Vedle pódia byly několikametrové projekce s dobovými idoly – jednou z postav na projekci byla s růžovým srdcem na dlaních i pořadatelka Mašová.