Žďár získá propojku dvou rušných ulic, ŘSD vyhlásilo soutěž na zhotovitele

  11:58
Propojku Jihlavské a Brněnské ulice ve Žďáře nad Sázavou, která má být dalším krokem ke zklidnění dopravy ve městě, začne Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) stavět příští rok. Investor už vyhlásil výběrové řízení na zhotovitele přeložky silnice I/37, která pomůže hlavně lokalitě kolem okružní křižovatky u Enpeky.

Nová část obchvatu by měla navázat na první úsek směrem na Nové Město na Moravě. Otevřen byl na konci listopadu 2015. | foto: Petr Lemberk, MAFRA

„Stavba přeložky je v celé své délce 692 metrů navržena jako dvoupruhová směrově nerozdělená komunikace. Její začátek je umístěn do středu nové okružní křižovatky v Jihlavské ulici. Konec přeložky je uprostřed druhé okružní křižovatky v Brněnské ulici,“ uvedl mluvčí ŘSD Jiří Veselý.

Silnice bude kopírovat železniční trať na Nové Město na Moravě. Připravovaný úsek naváže na propojku z Brněnské ulice kolem průmyslové zóny až k Mělkovicím, zprovozněnou již v roce 2015. Navíc umožní případné napojení diskutovaného západního obchvatu.

ŘSD připravuje pokračování další etapy již delší dobu, původní termín zahájení výstavby avizovalo již na jaro 2022. Z koridoru pro plánovanou stavbu už mezitím zmizela například bývalá prodejna koberců u křižovatky Jihlavské a Chelčického.

„Předpokládaná hodnota díla je 118,39 milionu korun. Doba pro dokončení stavby byla stanovena na maximálně 470 kalendářních dní. Zhotovitele chceme vybrat do poloviny prosince,“ zmínil mluvčí.

12. června 2023

Autor: