K úpravě sídliště ve Velkém Meziříčí si řeknou své i jeho obyvatelé

  12:02
Do revitalizace sídliště Bezděkov se chce pustit velkomeziříčská radnice. Oblast s vícepatrovými bytovými domy poblíž centra města pochází z devadesátých let dvacátého století. Od té doby však nastala generační obměna obyvatel a dnes již sídliště neodpovídá současným požadavkům lidí, kteří tam žijí.

Sídliště Bezděkov na okraji Velkého Meziříčí čeká postupná revitalizace. Dotkne se cest, tras pro pěší, zeleně, parkovacích míst i mobiliáře. | foto: Archiv Městského úřadu Velké Meziříčí

„Řeší se tady klasické problémy, jako je například parkování nebo stav chodníků,“ přiblížil již dříve místostarosta Velkého Meziříčí Martin Kaman.

Dále potřebuje obnovu i stávající zeleň a rovněž vedení pěších cest sídlištěm musí doznat změn, včetně bezbariérových úprav. Přibýt by měly také nové hrací prvky pro děti nebo městský mobiliář. Zvažuje se ale třeba i zakrytí nevzhledných kontejnerů na odpad, parkové úpravy u škol, umístění výběhu pro psy nebo fitness prvků.

Nové ulice, lavičky, zeleň i parkoviště. Meziříčí chystá proměnu sídliště

Radnice společně s architekty ze studia City Upgrade nyní zpracovávají studii na proměnu Bezděkova. Její výsledek bude podkladem pro přípravu projektové dokumentace; následná proměna sídliště potom bude postupovat po dílčích etapách.

„V rámci celého tohoto procesu uspořádáme i takzvané kulaté stoly. Uskuteční se v sále hasičské zbrojnice v úterý 9. dubna od 17 hodin,“ informoval velkomeziříčský starosta Alexandros Kaminaras. Cílem radnice je zjistit další podněty a názory obyvatel, kteří v dané lokalitě žijí. Jejich připomínky mohou být do již rozpracovaného dokumentu ještě doplněny.

Náklady na vyhotovení architektonické studie činí přibližně 555 tisíc korun včetně DPH. „Zkušenosti z Bezděkova chceme následně využít také na dalších sídlištích ve městě,“ doplnil místostarosta Martin Kaman.

22. března 2023

Autor: