Řidička projela v Jihlavě na červenou a smetla chlapce na přechodu

  10:08
S těžkým zraněním skončil chlapec, kterého v pátek smetla na přechodu pro chodce v jihlavské ulici Okružní čtyřiačtyřicetiletá řidička. Žena podle zjištění policistů nevěnovala plnou pozornost řízení a nezastavila na červenou.
Ilustrační snímek

Ilustrační snímek | foto: Petr NovotnýMF DNES

Nehoda se stala před páteční půl osmou ráno poblíž zastávky Demlova.

„Řidička projížděla po silnici vozem Škoda Octavia a jela ve směru jízdy od ulice Havlíčkova k ulici Brněnská. Zřejmě se plně nevěnovala řízení vozidla a nezastavila na červený signál na semaforu před přechodem pro chodce,“ uvedla krajská policejní mluvčí Dana Čírtková.

Po přechodu zrovna z pravé strany od ulice Březinova přecházel nezletilý chlapec, do kterého žena svým vozem narazila. „Chlapec při střetu utržil těžké zranění, na místě jej ošetřili zdravotníci záchranné služby a následně byl převezen do jihlavské nemocnice,“ doplnila mluvčí.

Dechová zkouška u řidičky neprokázala pití alkoholu před jízdou. „Případ dopravní nehody si k dalšímu šetření převzali kriminalisté oddělení obecní kriminality služby kriminální policie a vyšetřování územního odboru Jihlava,“ uzavřela mluvčí.

Autor: