Nové Město si chválí radary, řidiče budou hlídat v dalších dvou ulicích

  8:44
Na dvou místech v Novém Městě na Moravě jsou od loňského září instalovány radary na úsekové měření rychlosti. Kromě Brněnské ulice zaznamenávají také řidiče v novoměstské místní části Rokytno. Radnici to ale nestačí, systémem chce osadit další dvě ulice.

Řidičům, kteří nyní v Novém Městě na Moravě překročí povolenou rychlost ve vymezeném úseku, bude doručena výzva k zaplacení pokuty. Zatím jsou takové úseky dva, radnice chce další dva přidat. | foto: Jana Nedělková, MF DNES

„Radary se osvědčily. Ve schválené studii počítáme celkem se čtyřmi lokalitami, kde budou. K těm dvěma stávajícím je v plánu přidat ještě místní část Pohledec a Vlachovickou ulici,“ uvedl novoměstský starosta Michal Šmarda.

Pořízení radarového systému je však pro Nové Město nákladné. „Nabízí se využívání radarů na střídačku,“ podotkl Šmarda s tím, že by radnice ušetřila a zároveň by se řidiči museli mít stále na pozoru.

Podle dřívějších informací si město sestavy na měření rychlosti nepořídilo do svého majetku, ale má je pouze pronajaté na dva roky. Za nájem jednoho zařízení platí kolem 40 tisíc korun měsíčně.

V kraji se úsekové měření rychlosti používá na čím dál větším počtu úseků. Radary jsou nainstalované v Krátké Vsi mezi Havlíčkovým Brodem a Ždírcem nad Doubravou či ve Svatém Kříži u Brodu, ve ždírecké místní části Benátky, v Chotěboři a v jeho místní části Bílku a také v jihlavském tunelu na I/38 a u Hosova na výpadovce z Jihlavy na Pelhřimov.

Autor: