Při preventivní akci v Třebíči lékařky odhalily deset zhoubných nádorů kůže

  13:52
Celkem deset zhoubných nádorů kůže a dalších devět závažných problémů odhalily před pár dny lékařky třebíčské nemocnice při preventivní akci konané u příležitosti Evropského dne melanomu. Možnost nechat si zkontrolovat znaménka a vyšetřit kůži tam začátkem měsíce využilo rekordních 184 lidí.

U většiny nálezů bylo zajištěno jejich odstranění přímo na operačním sálku. Ostatním pacientům odborníci doporučili řešení cestou spádových specializovaných ambulancí, kde jsou běžně sledováni.

„Prevence je základ a není to klišé. O vyšetření znamének byl opět enormní zájem, personál se nezastavil ani na chvíli. Počet odhalených kožních problémů nás však ujistil, že tento náročný den stál za to,“ okomentovala výsledky akce ředitelka třebíčské nemocnice Eva Tomášová.

Prohlédnutí pacienti byli také poučeni, jak se správně chovat ke své kůži v nadcházející letní sezoně.

„Tedy vyvarovat se nadměrného opalování mezi jedenáctou hodinou dopolední a třetí odpolední. Natřít se opalovacím krémem s vysokým faktorem. Vhodná je i pokrývka hlavy,“ vyjmenovala primářka kožního oddělení Sandra Bogorová, která se zájemcům o preventivní kontrolu věnovala společně s lékařkou Věrou Pavlasovou.