Chlapec si libuje v přepadeních, po čtvrtém už ho soud poslal do vazby

  12:26
Pořádný rošťák se stává z teprve šestnáctiletého chlapce. V Jihlavě v úterý přepadl a okradl hocha obdobného věku. Násilník byl přitom za stejný trestný čin už třikrát stíhán, naposledy někoho přepadl v květnu. Není tak divu, že i přes svůj věk skončil ve vazbě.
Ilustrační snímek

ilustrační snímek | foto: Martin Veselý, MAFRA

K poslednímu incidentu došlo tento týden v úterý po druhé hodině odpoledne v jihlavském lesoparku Keťásek. Šestnáctiletý mladík se dal do řeči s o rok starším hochem. Naznačil mu, že u sebe má zbraň, kterou mu chce ukázat.

„Poškozený odmítl, ale v tu chvíli mu obviněný začal vyhrožovat. Pod pohrůžkou násilí ho přinutil, aby mu vydal peníze,“ popsala policejní mluvčí Michaela Lébrová. Chlapec tak z obav, že na něj mladší hoch vytáhne zbraň, skutečně učinil a peníze vydal.

Ihned po nahlášení činu začali po podezřelém policisté pátrat. Netrvalo dlouho a narazili na něj. Zadržen byl na Masarykově náměstí jen pár desítek minut po loupeži.

„V tu dobu bylo po šestnáctiletém mladíkovi vyhlášeno celostátní pátrání. Byl na útěku z výchovného ústavu, kde má být umístěn,“ dodala Lébrová.

„Mladistvý byl na základě shromážděných důkazů obviněn ze spáchání provinění loupeže,“ konstatoval Josef Dufek, zástupce vedoucího jihlavské kriminálky.

Při vyšetřování policisté zjistili, že byť je chlapci teprve 16 let, má za sebou slušnou kariéru kriminálníka, který si právě v loupežných přepadeních vyloženě libuje. Za tento trestný čin byl v minulosti již třikrát stíhán. Naposledy přepadl v květnu jiného hocha, kterému sebral bundu.

Státní zástupce proto podal návrh na vzetí chlapce do vazby, čemuž soudce vyhověl. Policisté ho tak eskortovali do vazební věznice. „Mladistvému za spáchanou trestnou činnost hrozí trest odnětí svobody až na pět let,“ doplnila policejní mluvčí.

Autor: