Na Třebíčsku shořel stroj na těžbu dřeva. Škoda je 15 milionů korun

  14:08
Šest jednotek profesionálních a dobrovolných hasičů vyjelo v neděli dopoledne k požáru stroje na těžbu dřeva a lesního porostu na Třebíčsku. Nikdo se nezranil. Vyšetřovatel předběžně odhadl škodu na 15 milionů korun.

Hasiči v neděli dopoledne vyjížděli k požáru stroje na těžbu dřeva na Třebíčsko (21. července 2019). | foto: Hasičský záchranný sbor kraje Vysočina

„Hlášení o požáru přijala operátorka tísňové linky 112 Hasičského záchranného sboru Kraje Vysočina v neděli pět minut před půl jedenáctou. Požár v lese u Nových Syrovic na Třebíčsku kromě harvestoru zasáhl také lesní porost. Při požáru ani samotném zásahu se nikdo nezranil,“ uvedla krajská mluvčí hasičů Petra Musilová.

Fotogalerie

Na místě zasahovaly jednotky profesionálních hasičů ze stanic Jemnice a Moravské Budějovice společně s jednotkami sborů dobrovolných hasičů z Dešova, Třebelovic, Moravských Budějovic a Blížkovic (Jihomoravský kraj). 

Hasiči vyhlásili druhý stupeň požárního poplachu. Hasičský záchranný sbor rozlišuje čtyři stupně poplachu, které předurčují potřebu sil a prostředků na záchranné a likvidační práce.  

„Na likvidaci požáru hasiči nasadili několik vodních proudů. Příčina vzniku požáru se nadále vyšetřuje, předběžná škoda je ve výši 15 milionů korun,“ dodala Musilová.

Autor: