Na Pelhřimovsku kontrolovaně shořela zemědělská budova, škoda 1,5 milionu

  9:42
V pátek večer shořela ocelová kůlna se slámou na Pelhřimovsku. Hasiči vyhlásili druhý stupeň poplachu, plameny hasili několika proudy vody. Předběžnou škodu vyšetřovatel stanovil na 1,5 milionu korun, příčinu zatím nestanovil.

Hasiči na Pelhřimovsku zasahovali u požáru ocelokolny. (6. listopadu 2020) | foto: Hasičský záchranný sbor kraje Vysočina

„V pátek před šestou hodinou v podvečer vyjeli hasiči k ohlášenému požáru ocelokolny v Panských Mlýnech u Černovic. Vyhlášen byl druhý stupeň požárního poplachu. V době příjezdu prvních jednotek na místo události byla ocelokolna o rozměrech přibližně 50 × 15 metrů celá v plamenech,“ uvedla krajská mluvčí hasičů Petra Musilová.

Hasiči nasadili několik vodních proudů. Během zásahu na místo dorazil majitel ocelokolny. Po dohodě s ním hasiči nechali budovu se slámou kontrolovaně dohořet.

Na místě byla jednotka profesionálních hasičů ze stanice Kamenice nad Lipou společně s jednotkami sborů dobrovolných hasičů z Černovic, Černovic- Dobešova a Kamenice nad Lipou.

Při požáru a ani při zásahu se nikdo nezranil. Majetková škoda vzniklá požárem je zhruba 1,5 milionu korun. Příčinu vzniku požáru budou hasiči nadále vyšetřovat. 

Autor: