Z hořící chalupy vynesli hasiči tělo ženy, oživit ji však už nedokázali

  8:34
Při nočním požáru rekreační chalupy v Kraborovicích na Havlíčkobrodsku zemřela žena. Její bezvládné tělo z hořícího domu vynesli hasiči. Přivést ji k životu už však nedokázali. Okolnosti tragické události vyšetřovatelé nadále zjišťují.

Požár rekreační chalupy v Kraborovicích na Havlíčkobrodsku vzal jeden lidský život a způsobil škodu za nejméně jeden milion korun. | foto: HZS Kraje Vysočina

Operátorka tísňové linky přijala oznámení o požáru krátce před půl druhou v noci. Oznamovatel uvedl, že v Kraborovicích hoří rekreační chalupa.

Na místo události vyjely jednotky profesionálních hasičů ze stanic v Chotěboři a Havlíčkově Brodě společně s jednotkami sborů dobrovolných hasičů z Golčova Jeníkova a obce Uhelná Příbram.

„Z hořícího domu vynesli hasiči ženu a okamžitě zahájili resuscitaci. Ta probíhala i po příjezdu zdravotníků. Oživovací pokusy, které trvaly desítky minut, byly ale neúspěšné a zasahující lékař konstatoval smrt,“ uvedla mluvčí hasičů na Vysočině Petra Musilová.

Její kolegové na likvidaci požáru nasadili několik vodních proudů. Oheň se jim brzy podařilo uhasit. Majetková škoda vzniklá požárem byla předběžně vyčíslena na částku jeden milion korun. „Příčina vzniku požáru zůstává nadále v šetření,“ dodala mluvčí.

Rekreační chalupa hořela v Kraborovicích na Havlíčkobrodsku.

Rekreační chalupa hořela v Kraborovicích na Havlíčkobrodsku.

Autor: