Vchody do žďárské polikliniky mají špatnou statiku, musí se postavit nové

  8:42
Nová schodiště i rampy pro bezbariérový přístup do budovy bude mít poliklinika ve Žďáře nad Sázavou. „Tyto vstupní objekty již byly na hranici své životnosti. Jejich statika nebyla vyhovující,“ zhodnotil žďárský starosta Martin Mrkos.

Oba frekventované vchody do zdravotnického zařízení budou rekonstruovány postupně, aby bylo pro pacienty a další návštěvníky omezení co nejmenší. Dodavatelská firma už tento týden zahájila práce na schodišti a rampě v boční části budovy, kde dříve fungovala lékařská pohotovost.

„Po dokončení této opravy se bude pokračovat rekonstrukcí hlavního vstupu. Vždy ale zůstane alespoň jedno schodiště a rampa v provozu,“ ujistila ředitelka žďárské polikliniky Ilona Komínková.

Lidé mohou dle jejích slov využít i zadní vchod do objektu, v části, odkud vyjíždí záchranka. Ten je rovněž bezbariérový.

Nové vstupy, jež vyjdou město na přibližně 3,5 milionu korun bez DPH, podle starosty také lépe zapadnou do veřejného prostoru.

„Celá konstrukce nebude tak robustní jako ta původní, i tak ale dobře poslouží svému účelu,“ podotkl Mrkos s tím, že termín předání hotové stavby je do 31. srpna letošního roku.

Autor: