iDNES.cz

Projekty, do nichž by měl Pelhřimov investovat, si mohou navrhnout občané

  12:12
Mezi řadu sídel na Vysočině, kde mají obyvatelé možnost ovlivnit rozvoj města prostřednictvím participativního rozpočtu, se teď zařadil i Pelhřimov. Letos tam budou lidé poprvé rozhodovat, kam půjde část městských peněz.

ilustrační snímek | foto: Tomáš Blažek, MAFRA

„Participativní rozpočet pod názvem Společnou cestou potrvá dva roky. Letos bude pelhřimovská radnice sbírat návrhy, s jejich realizací se počítá příští rok,“ popsala mluvčí radnice Andrea Unterfrancová.

Vyhrazeno bylo celkem půl milionu, přičemž náklady na jeden projekt nesmí přesáhnout 250 tisíc korun.

„Nápady na zlepšení nelze předložit v obecné rovině, ale musí mít podobu konkrétního projektu. Navrhovatel musí předložit název a předmět projektů, odůvodnění, čím bude projekt přínosný a pro koho, rovněž musí uvést, kde přesně bude projekt realizován a kolik to bude stát,“ upozornil místostarosta Karel Kratochvíl.

„Podpořeny budou projekty investičního charakteru, jejichž realizace přispěje ke zkvalitnění veřejného prostoru či majetku města. Projekt musí být realizován na veřejném prostranství nebo ve veřejně přístupné budově,“ dodal důležitou podmínku.

Návrhy lze podávat do půlky července. V září a říjnu pak nastane veřejná prezentace projektů a hlasování. Na konci října už budou známy nápady, jež zvítězily a budou realizovány.

Bližší informace k participativnímu rozpočtu lze zjistit na webu města, kde byl pro něj vytvořen i samostatný odkaz.

15. ledna 2019

Autor:
zpět na článek