Tak zase možná až za rok. Oprava nejhorší ulice ve Žďáře se opět odkládá

  12:14
Stokrát záplatovaná a překopaná. Sem tam díra, k tomu řada nerovností. Kdyby žďárská radnice vypsala anketu o nejhorší ulici, patřila by Studentská mezi favority. O nutnosti oprav komunikace, na níž se nachází poliklinika, Lidl či sportovní hala a kudy jezdí linky MHD, se hodně mluví. Ani letos k nim však nedojde.

Že je Studentská v „žalostném stavu“, přitom uznal i starosta Martin Mrkos (Žďár - Živé město), když loni vysvětloval další odklad termínu.

„Zub času už tady zahlodal. Už to není moc funkční ani hezké, ale ještě se to pořád dá,“ glosuje bývalá starostka a nynější koaliční zastupitelka Dagmar Zvěřinová (SOS Žďár). „Máme tady novou sportovní halu, ale nevede k ní kloudná silnice,“ poukazuje kriticky.

Ze Studentské je po letech slibů opraveno pouze zhruba prvních sto metrů od křižovatky s Neumannovou ulicí po Lidl. V tomto místě totiž v roce 2020 vznikly nové autobusové zastávky. Zbylých 300 metrů záplatované silnice až po provizorní kruhovou křižovatku pod sídlištěm Vysočany už několik let čeká na stavbaře.

„Plně si uvědomujeme, že Studentská ulice volá po rekonstrukci, a tuto rekonstrukci také připravujeme. Zároveň ale musíme brát v úvahu dopravní situaci a obsluhu dotčených lokalit. Není možné najednou uzavřít Vysockou i Studentskou ulici včetně mostu a kruhové křižovatky,“ vysvětluje mluvčí radnice Blanka Sobolová.

Musela počkat na dostavbu sportovní haly

Město se totiž společně s Krajem Vysočina a vodaři letos konečně pustí do prací ve Vysocké ulici, která na Studentskou navazuje. I v tomto případě jde o odloženou investiční akci, která potrvá dvě stavební sezony.

„Rekonstrukce Studentské ulice musela počkat na dostavbu sportovní haly průmyslové školy (kvůli pohybu těžké techniky) a bohužel do ní vstoupil i posun rekonstrukce první části Vysocké ulice, která je také velmi potřebná,“ zmiňuje mluvčí potíže s termíny.

28. listopadu 2023

„Se Studentskou tedy počítáme hned, jak to bude možné, v příštím roce. To bude hotová rekonstrukce mostu (na okraji Studentské přes potok Staviště - pozn. red.) včetně kruhové křižovatky a Vysocké po ulici Vnitřní,“ zmínila další postup Sobolová.

V případě Studentské ulice nepůjde jen o frézování povrchu a položení nové asfaltové vrstvy, ale v plánu jsou i další úpravy. „Studentská se dočká rekonstrukce v celé šíři včetně chodníků pro chodce i cyklisty a zeleného pásu. Rekonstrukcí projdou kromě povrchu i podkladové vrstvy vozovky a sítě. Konkrétní rozsah rekonstrukce jednotlivých sítí řešíme s jejich provozovateli. Žďáráky prosíme ještě chvíli o trpělivost a děkujeme za pochopení,“ sdělila mluvčí.

Autor: