Nemocnice v Pelhřimově dokončuje nový pavilon, má sloužit péči o rodinu

  8:52
Těsně před dokončením je stavba nového Pavilonu péče o rodinu v pelhřimovské nemocnici. Kraji Vysočina, který je investorem novostavby za 591 milionů korun, by chtěl zhotovitel, jímž je firma PKS, hotové dílo předávat v listopadu. Pacienti by se do budovy měli stěhovat v novém roce.

„Aktuálně dokončujeme opláštění fasády speciálními deskami, zprovozňujeme vzduchotechniku, topení a další drobnější práce,“ řekl stavbyvedoucí Radim Seifer. Následovat bude vybavení potřebnými přístroji a lůžky za přibližně 140 milionů korun.

První pacienti by se v novém pavilonu měli podle ředitele nemocnice Michala Kozára objevit v první polovině příštího roku. V pětipodlažní budově najde nové zázemí dětské oddělení, gynekologicko-porodnické a neurologie.

V přízemí budou příslušné ambulance a nebudou chybět ani podzemní garáže pro přibližně 55 aut. Zajímavostí stavby jsou tři spojovací krčky, které propojují nový pavilon s dalšími nemocničními budovami, včetně kuchyně. Odpadne tak dovážení stravy na oddělení šestinedělí traktorem.

Další zajímavostí nového pavilonu, který je koncipován jako pasivní dům, je například zelená střecha či vodní kaskáda u vstupu.

Autor: