Nad pavilonem nemocnice se původní střecha rozebírá a provizorní vzniká

  8:46
Už třetí etapou rekonstrukce prochází vstupní pavilon nemocnice v Novém Městě na Moravě. Nyní zhotovitel pracuje na střeše objektu, kterou je nutné rozebrat. Dochází při tom k poměrně unikátní operaci. Nad střechou vzniká střecha nová, provizorní. To aby byl pavilon krytý před případnými dešti.

Nad střechou vstupního pavilonu novoměstské nemocnice roste nové provizorní zastřešení. | foto: Archiv Kraje Vysočina

„Musíme kompletně odstranit původní skladbu střechy a dostat se až na stropní podklad. Tato fáze bude náročná, protože se odehrává přímo nad prostory nově vystavěných laboratoří,“ sdělil technický náměstek nemocnice Jiří Drdla.

Stavebníci musí po odstranění původní krytiny zabránit možnému průsaku dešťové vody. I proto teď nad pavilonem vzniká provizorní střecha. Ta bude dřevěná, vazníkového typu. Bude potažená plechovým krytem, přičemž prostory pod touto konstrukcí umožní dělníkům volné provádění stavebních prací.

„Ty mají být dle harmonogramu dokončeny v lednu příštího roku. Provizorní střecha bude po splnění účelu demontována,“ upřesnil Jiří Drdla.

„Projekt rekonstrukce vstupního pavilonu počítá v této fázi i s rozšířením původního vjezdu, který bude bezbariérový, a doplněním chodníku pro pěší,“ uvedla mluvčí nemocnice Helena Zelená Křížová.

Kompletní dokončení modernizace, jež vyjde na zhruba 73 milionů korun, je v plánu na druhou polovinu příštího roku.

Autor: