Řidič nezvládl předjíždění, po nárazu do stromu zemřel spolujezdec

  12:08
Zřejmě nezvládnuté předjíždění stálo za tragickou nehodou, která se ráno stala mezi Dolní Cerekví a Batelovem na Jihlavsku. Po smyku tam do stromu narazilo velké SUV. Spolujezdec náraz nepřežil, zraněný řidič skončil v jihlavské nemocnici.

Auto zůstalo po nárazu do stromu převrácené na poli. Spolujezdec na místě podlehl zraněním. (29. 3. 2021) | foto: Policie ČR

Nehoda se stala krátce po deváté hodině na silnici druhé třídy číslo 639.

„Padesátiletý řidič osobního vozidla Hyundai Tucson zřejmě předjížděl další vozidlo, tento manévr ale nezvládl, dostal smyk a auto skončilo v levém silničním příkopu po nárazu do stromu. Ke kontaktu s předjížděným vozidlem nedošlo,“ popsala nehodu policejní mluvčí Dana Čírtková.

Tucson skončil převrácený na poli. „Z havarovaného vozidla museli hasiči za použití hydraulického nářadí vyprostit těžce zraněného zaklíněného spolujezdce,“ uvedla mluvčí hasičů na Vysočině Petra Musilová.

Záchranáři už těžce zraněnému sedmapadesátiletému muži nedokázali pomoci. „I přes maximální úsilí našich zdravotníků se ho bohužel nepodařilo zachránit a na místě svým vážným zraněním podlehl,“ konstatoval mluvčí zdravotnické záchranné služby Petr Janáček.

Řidič byl zraněn lehce. Záchranáři ho po prvotním ošetření převezli do jihlavské nemocnice. Ještě před tím podstoupil dechovou zkoušku na alkohol, výsledek byl negativní. Vrak vozidla policie po vyproštění zajistila pro účely trestního řízení.

Silnice mezi Dolní Cerekví a Batelovem, která momentálně zároveň slouží i jako jedna z objízdných tras při cestách mezi Jihlavou a Telčí, byla po celé dopoledne uzavřena. Policie dopravu až do 13 hodin odkláněla po staré souběžné cestě přes Spělov.

K nehodě došlo na silnici mezi Dolní Cerekví a Batelovem na Jihlavsku.

K nehodě došlo na silnici mezi Dolní Cerekví a Batelovem na Jihlavsku.

Autor: