Řidič za volantem zřejmě usnul, auto se po nárazu do sloupu zlomilo

  8:56
K vážné dopravní nehodě vyjížděli v noci na středu jihlavští policisté. Padesátiletý řidič narazil se svým vozem do sloupu veřejného osvětlení a následně do stromu, utrpěl těžká zranění. Části havarovaného auta navíc poničily další vůz.

„Informaci o nehodě jsme přijali krátce po půlnoci. Stala se na ulici Hradební,“ uvedla policejní mluvčí Jana Kroutilová. „Řidič Fiatu Ducato jedoucí směrem od ulice Brněnská za volantem zřejmě na chvilku usnul a dostal se s vozidlem do protisměru,“ dodala.

Auto následně opustilo silnici a narazilo do sloupu veřejného osvětlení, který ho přelomil. Přesto poničený vůz pokračoval v jízdě po trávě a vzápětí narazil do vzrostlého stromu.

„Při nárazu část havarovaného vozidla odlétla a trefila projíždějící Škodu Fabii, čímž došlo k jejímu poškození,“ pokračovala v popisu nehody Kroutilová.

Nepozorný řidič dodávky narazil do odstavené avie a protijedoucího vozu

Řidič fiatu utrpěl vážná zranění, s nimiž ho záchranná služba převezla do brněnské nemocnice. „Dechovou zkoušku nebylo možné u řidiče vzhledem k jeho zdravotnímu stavu provést, byl tedy nařízen odběr krve,“ řekla policejní mluvčí.

Dopravní nehodu policie vyšetřují, škoda na obou autech je předběžně vyčíslena na 160 tisíc korun.

14. února 2020

Autor: