Houkajícímu vozu záchranky zkřížilo cestu jiné auto, zranili se tři lidé

  11:44
Na severním okraji Jihlavy bourala posádka zdravotnické záchranné služby. Když řidič s lékařem mířili pod majáky k zásahu, vjel jim do cesty řidič menší toyoty. Se zraněním skončili v jihlavské nemocnici tři lidé, včetně samotných záchranářů.

Po nárazu do malé toyoty skončil vůz záchranářů ve stromě u silnice. | foto: Policie ČR

K nehodě došlo v Sokolovské ulici v jihlavské místní části Bedřichov po deváté hodině. Řidič osobního vozu zřejmě vyjížděl z pozemku od domu a nedal sanitě přednost.

„Řidič osobního automobilu vjel na silnici z místa ležícího mimo komunikaci v době, kdy zde projíždělo vozidlo zdravotnické záchranné služby, a došlo ke střetu. Po nárazu bylo vozidlo záchranné služby odhozeno na strom,“ uvedla policejní mluvčí Jana Kroutilová.

Sanitka zezadu narazila do auta, policie zjišťuje, zda kvůli vybržďování

Podle mluvčího záchranné služby Petra Janáčka mířila posádka zrovna k zásahu. „Byla na výjezdu, jela se zapnutými majáky,“ řekl.

Ve voze záchranářů cestoval řidič s lékařem. Jednalo se o menší automobil, který záchranná služba využívá pro takzvaný systém randez-vous. Rychlejším vozem na místo zásahu jede pouze lékař s řidičem a nejnutnějším vybavením, sanita pro převoz pacientů přijíždí později.

„K původnímu zásahu jsme museli vyslat jiný vůz a došlo tudíž ke zdržení. V tomto konkrétním případě to ovšem neznamenalo ohrožení života,“ podotkl Petr Janáček.

Lehčí zranění utrpěli při nehodě oba členové posádky záchranářského vozu. Ošetřen musel být i řidič toyoty. Všichni tři byli převezeni do jihlavské nemocnice.

Příčinu a veškeré další související okolnosti dopravní nehody policisté prověřují.

K nehodě došlo v Sokolovské ulici v severní části Jihlavy.

K nehodě došlo v Sokolovské ulici v severní části Jihlavy.

Mapy poskytuje © SHOCart a přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost SHOCart je tradiční vydavatel turistických a cykloturistických map a atlasů. Více na www.shocart.cz

Autor: