Policie obvinila řidiče, který na Třebíčsku srazil ženu s vnučkami. Hrozí mu 6 let

  10:20
Policisté obvinili řidiče, který před týdnem způsobil tragickou nehodu v Čáslavicích na Třebíčsku, z usmrcení z nedbalosti. Hrozit mu může až šest let vězení. Při nehodě autem srazil babičku se dvěma vnučkami. Starší žena zemřela na místě, teprve tříletá dívenka o pár dnů později v nemocnici.

„Kriminalisté z oddělení obecné kriminality služby kriminální policie a vyšetřování územního odboru Třebíč zahájili v souvislosti s tragickou dopravní nehodou trestní stíhání a obvinili řidiče osobního vozidla z trestného činu usmrcení z nedbalosti,“ oznámila ve čtvrtek dopoledne mluvčí policie na Vysočině Dana Čírtková.

Vozidlo Škoda Fabia řídil osmapadesátiletý cizinec. Podle Čírtkové na území České republiky dlouhodobě žije. Proč skupinku chodců prakticky uprostřed obce srazil, policisté i nadále vyšetřují.

„K jednotlivým krokům, které povedeme v rámci vyšetřování, se až do jeho ukončení nebudeme blíže vyjadřovat,“ odmítla mluvčí jakýkoliv další komentář.

K nehodě došlo minulý týden ve čtvrtek odpoledne. Babička vedla své dvě vnučky ze školky, když je mimo komunikaci a poblíž hasičárny srazil osobní vůz. Starší žena zemřela na místě.

„Přes resuscitaci se ji nepodařilo zachránit. Druhá osoba byla s těžkým zraněním transportována letecky do Brna a třetí s lehkým zraněním rovněž do Brna,“ uvedl Janáček. V nemocnici později zraněním podlehla i malá holčička Olinka.

Rodinu ztráta zdrtila. Přesto se společně shodli na zcela zásadním rozhodnutí. „Olinka byla velká bojovnice a všem se vždycky snažila pomáhat, proto jsme se domluvili, že dáme souhlas k darování jejích orgánů na transplantaci. A už nyní víme, že zachránila tři děti - dvě u nás v České republice a jedno ve Varšavě. To dostalo její srdce,“ uvedli rodiče v e-mailu adresovanému redakci.

Pro rodinu obětí nehody otevřela obec Čáslavice veřejnou sbírku. „Rodinu zasáhla v nedávné době tragická událost, při níž ztratili dva nejbližší členy rodiny. Potřebnou psychickou pomoc a podporu jistě mají od blízkých členů rodiny, přátel a odborníků. My ostatní jim můžeme v této tíživé životní situaci alespoň přispět finanční podporou, která by jim měla pomoci v této těžké době neřešit finanční starosti,“ uvedla obec na webu.

Číslo účtu je 6642474379/0800, sbírka bude podle starosty Pavla Vařbuchty otevřená tři měsíce.

Autor: