Za sražení kočárku v Humpolci obvinili řidiče z usmrcení z nedbalosti

  12:20
Pelhřimovští kriminalisté uzavřeli vyšetřování tragické dopravní nehody v Humpolci, kde na konci července narazil řidič do kočárku se dvěma dětmi. Jedno zemřelo, druhé utrpělo vážné zranění. Řidiči hrozí až šestileté vězení.

V Humpolci najelo auto do kočárku s dvěma dětmi | foto: Prima FTViDNES.tv

Nehoda se stala poslední červencový den dopoledne na konci Hradské ulice. Do skupinky chodců tehdy najelo osobní vozidlo Hyundai Tucson. Řídil ho čtyřiapadesátiletý šofér.

„Dvouapůlletý chlapeček utrpěl velmi vážná zranění, kterým podlehl. Vážně zraněnou osmiměsíční holčičku museli záchranáři transportovat vrtulníkem do zdravotnického zařízení. Zranění utrpěla také sedmapadesátiletá žena, která kočárek vezla,“ popsala policejní mluvčí Dana Čírtková.

Stav malé holčičky byl kritický. „Nebyla při vědomí, byla převedena na umělou plicní ventilaci. Transportovali jsme ji do Dětské nemocnice v Brně,“ přiblížila tehdy ředitelka záchranné služby na Vysočině Vladislava Filová.

Podle závěrů vyšetřovatelů je jednoznačným viníkem nehody řidič osobního vozu. „Zřejmě se plně nevěnoval řízení vozidla a nepřizpůsobil rychlost jízdy. S vozidlem vyjel do protisměru, kde narazil do boku dětského dvojkočárku,“ uvedl zástupce vedoucího pelhřimovské policie Luboš Jakoubek.

Čírtková dodala, že vyšetřování bylo pro kriminalisty obtížné. K objasnění příčiny nehody a jejího průběhu si vyžádali vypracování několika znaleckých posudků z oboru dopravy. Právě ty se ukázaly být stěžejní.

Vyšetřovatel už zahájil trestní stíhání řidiče. „Obvinil ho ze spáchání trestných činů usmrcení z nedbalosti a těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti,“ oznámila policejní mluvčí.

Záběry z místa nehody:

Autor: