Tragická nehoda na D1. Dva lidé zemřeli na místě, třetí v nemocnici

  15:46,  aktualizováno  7. června 10:27
Tragická nehoda se v pondělí odpoledne stala na 128. kilometru dálnice D1 nedaleko Měřína. Osobní auto narazilo do přívěsného vozíku, který byl připojený za dodávkou. V ní přímo na místě zemřeli dva lidé, třetí cizinec podlehl zraněním v úterý v nemocnici. Další dva lidé se zranili, jeden těžce, druhý vyvázl s lehkým zraněním.

Podle policejní mluvčí Dany Čírtkové řidič osobního vozidla zřejmě kvůli nepozornosti zezadu narazil do vozíku připojeného za dodávkou. „Tu náraz rozhoupal, dostala smyk a přetočila se přes střechu,“ uvedla mluvčí.

Později večer upřesnila, že dodávka měla rumunskou registrační značku, zatímco auto českou a jeho řidič se nezranil.

V dodávce naopak zemřeli dva lidé. „Na místě podlehli velmi vážným zraněním,“ konstatoval mluvčí záchranné služby na Vysočině Petr Janáček.

K nehodě záchranáři vyslali pozemní posádky i dva vrtulníky z Jihlavy a z Brna. Ty transportovaly další dva těžce zraněné do Brna. „Jednu osobu středně těžce zraněnou, druhou těžce zraněnou,“ upřesnil Janáček.

Od úterý má nehoda na dálnici D1 třetí oběť. „Na následky zranění zemřel časně ráno v nemocnici další cizinec, který cestoval v dodávkovém vozidle,“ uvedla policie na Twitteru.

Při nehodě byl zraněn ještě jeden člověk. Toho sanita odvezla s lehčím poraněním do nemocnice v Jihlavě.

„Nehodou se zabývají kriminalisté pro podezření z usmrcení z nedbalosti,“ doplnila Čírtková.

Dálnice na Brno byla kvůli vyšetřování a odstraňování následků nehody několik hodin uzavřena. Policisté odkláněli provoz už na 119. kilometru u Velkého Beranova. O zastavení provozu informovala Čírtková na Twitteru krátce po 15. hodině. Provoz na dálnici byl obnovený kolem 20. hodiny.

Autoři: ,