Srážka šesti aut zablokovala D1 na Vysočině, jedno nákladní se převrátilo

  12:36,  aktualizováno  17:57
Provoz na D1 ve směru na Brno stojí v úseku přes Vysočinu kvůli nehodě na 124. kilometru. Havarovalo tam celkem šest automobilů. Policie dopravu odkláněla šest hodin, po 17. hodině se začalo jezdit jedním pruhem.

Nehoda na 124. kilometru dálnice D1 ve směru na Brno hlavní dopravní tepnu uzavřela. | foto: Policie ČR

Nehoda se stala v úseku mezi exity Velký Beranov a Měřín okolo půl dvanácté. Podle mluvčí police Dany Čírtkové havarovala zřejmě tři nákladní auta, dvě osobní a auto odtahové služby.

„Nemáme informace o zraněných,“ dodala. Jedno z nákladních vozidel převážející sypký materiál se po srážce převrátilo na bok a zůstalo napříč vozovkou. Náklad se z návěsu vysypal.

Dálnice ve směru na Brno je mezi oběma sjezdy uzavřená. Policisté dopravu odkláněli na 119. kilometru u Větrného Jeníkova na souběžnou krajskou silnici 602. Zpět se vozy vrací u Měřína.

Vozidla, která stojí v koloně před nehodou, ale už za sjezdem u Beranova, policisté vyvedli ven. Podle policejní mluvčí se toto opatření týkalo pouze osobních a dodávkových aut. Větší vozy čekají na otevření dálnice. „V koloně stojí už pouze kamiony,“ řekla Čírtková.

Sjezd vozidel z dálnice krátce po poledni zkomplikovala další nehoda, která se stala v koloně přímo na beranovském exitu. Srazila se zde dodávka s osobním vozidlem.

„Zatím nelze odhadnout, kdy bude provoz na dálnici úplně obnoven,“ konstatovala Dana Čírtková s tím, že nejspíš půjde o delší dobu. Centrum dopravních informací počítá s uzavírkou nejméně do půl sedmé.

Nehoda se stala na 124. kilometru D1 ve směru na Brno.

Nehoda se stala na 124. kilometru D1 ve směru na Brno.

Mapy poskytuje freytag & berndt. © freytag & berndt, SHOCart, přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost také vytváří knižní sérii Toulavá kamera s tipy na výlety po celém Česku, která je ideálním dárkem pro obdivovatele krás naší vlasti.

Autor: