Na D1 u Větrného Jeníkova havarovalo slovenské auto, policisté hledají svědky

  9:30
Vážná nehoda zkomplikovala v neděli ráno provoz na D1 u Větrného Jeníkova. Havárie, kvůli které musela být dopravní tepna na 104. kilometru ve směru na Brno na dvě hodiny uzavřena, si vyžádala dvě zranění. Policisté hledají jak svědky samotné události, tak i lidi, již si předtím všimli případného podezřelého chování posádky

Na D1 u Větrného Jeníkova havarovalo slovenské osobní auto. (14. dubna 2024) | foto: X/HZS Kraje Vysočina

Nehoda se stala v neděli krátce po půl osmé ráno. „Osobní vozidlo Škoda Kodiaq šedé barvy se slovenskou registrační značkou BL 939TL řídila osmadvacetiletá žena a vedle ní seděl dvaatřicetiletý muž. K nehodě došlo ze zatím nezjištěných příčin,“ popsala policejní mluvčí Dana Čírtková s tím, že vozidlo se při ní převrátilo na střechu.

Řidička auta i její spolucestující utrpěli zranění, skončili v péči záchranářů a následně museli být transportováni do nemocnice - jedna osoba sanitkou, druhá letecky.

„Policisté z dálničního oddělení Velký Beranov by k řádnému objasnění příčiny a především průběhu vážné nehody potřebovali informace od případných svědků, kteří nehodu viděli anebo kteří jeli bezprostředně za tímto vozidlem a mají ve svých autech palubní kamery,“ uvedla Čírtková.

Lidé se s případnými záznamy i informacemi ke způsobu jízdy a chování řidičky a jejího spolujedoucího mohou ozývat přímo na linku 158.

„Stejně tak se obracíme na všechny řidiče a spolujezdce, kteří si posádky vozidla Škoda Kodiaq se slovenskou registrační značkou všimli v neděli ráno na některém z parkovišť na dálničním oddělení a zaznamenali případně nějaké podezřelé chování těchto osob, aby se také ozvali,“ dodala mluvčí.

Autor: