Řidič dodávky narazil do kamionu, D1 na Vysočině byla zavřená, tvořily se kolony

  8:40,  aktualizováno  10:36
Vážná dopravní nehoda zastavila ve čtvrtek ráno provoz na D1 na Vysočině. Nedaleko exitu Lhotka se srazila dodávka s kamionem. Pro zraněného řidiče musel vrtulník. Provoz se podařilo částečně obnovit zhruba po hodině. Kolem desáté hodiny se rozjely i kolony.

Nehoda dodávky a nákladního automobilu na D1 (9. 3. 2023) | foto: Policie ČR

K nehodě došlo na 152. kilometru ve směru na Prahu krátce po sedmé hodině. „Řidič dodávkového vozidla narazil zezadu do kamionu,“ uvedla policejní mluvčí Dana Čírtková.

U nehody zasahovaly všechny složky integrovaného záchranného systému. Na dálnici přistával i vrtulník. Zraněného řidiče dodávky museli z vozu vyprostit hasiči, kvůli poškození kabiny to trvalo asi dvacet minut.

„Řidič byl při vědomí. Existovalo ale podezření na vážná vnitřní zranění. Byl letecky transportován na traumacentrum do nemocnice v Brně,“ konstatoval mluvčí záchranky na Vysočině Petr Janáček.

Zprůjezdnit místo nehody se podařilo zhruba po hodině. Před čtvrt na devět odlétl vrtulník, bylo tak možné otevřít alespoň levý jízdní pruh. Podle serveru dopravniinfo.cz se tvořily několikakilometrové kolony. Ty se zcela rozpustily kolem desáté hodiny, kdy byl provoz plně obnoven.

Veškeré okolnosti nehody a její příčinu zjišťují vyšetřovatelé.

Mapy poskytuje freytag & berndt. © freytag & berndt, SHOCart, přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost také vytváří knižní sérii Toulavá kamera s tipy na výlety po celém Česku, která je ideálním dárkem pro obdivovatele krás naší vlasti.

Autor: