V Jihlavě se zřítilo auto na cyklostezku. Pro zraněného řidiče musel vrtulník

  9:28
Na okraji Jihlavy se sedmatřicetiletý řidič osobního automobilu zřítil z mostu. S autem dopadl přímo na cyklostezku. Muže s vážným zraněním transportoval vrtulník do brněnské nemocnice. Nikomu dalšímu se nic nestalo.

ilustrační snímek | foto: Policie ČR

Vážná dopravní nehoda se odehrála v sobotu krátce před 17. hodinou odpoledne na severním cípu Jihlavy. „Sedmatřicetiletý řidič automobilu Renault Megane po vyjetí z dálničního přivaděče na průmyslovou zónu, dostal při projetí zatáčky na mostě smyk. Automobil přejel do protisměru, následně narazil do betonového soklu a kovového zábradlí, které vyvrátil. Poté se vozidlo zřítilo z mostu a spadlo na cyklostezku,“ popsala nehodu policejní mluvčí Jana Kroutilová.

Po pádu vozu z několika metrů se vážně zranil řidič, který byl zdravotnickou záchrannou službou letecky transportován do brněnské nemocnice. Vzhledem k jeho zdravotnímu stavu u něho podle Kroutilové nebyla provedena dechová zkouška a byl zajištěn odběr krve.

Při nehodě vznikla podle Policie ČR škoda přibližně za 260 tisíc korun. Kromě poškozeného auta a zábradlí na silničním mostě došlo k poškození kovového zábradlí také na obou stranách cyklostezky. Příčinu dopravní nehody a veškeré její okolnosti policisté šetří.

Podobná nehoda se v Jihlavě stala v roce 2020. Tehdy také havarovaný vůz prorazil zábradlí mostu a dopadl na cyklostezku. Jako zázrakem tehdy řidič vyvázl bez zranění.

Mapy poskytuje © SHOCart a přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost SHOCart je tradiční vydavatel turistických a cykloturistických map a atlasů. Více na www.shocart.cz

Autor: