Mladý šofér sklouzl s autem na koleje, rychlík zastavil kousek před ním

  16:12
Neobvyklá nehoda se stala ráno u Třebíče a jen díky pohotové reakci policistů a železničářů neměla mnohem horší následky. Po smyku totiž na kolejích skončil s autem mladý řidič. Přibližující se rychlík se podařilo zastavit jen pár desítek metrů před ním.

Po smyku řidič s octavií sklouzl ze silnice na koleje. Přijíždějící vlak se podařilo zastavit těsně před překážkou. | foto: Policie ČR

Nehoda se stala zhruba ve tři čtvrtě na devět na silnici 23 mezi Třebíčí a Vladislaví. Frekventovaná cesta spojující Třebíč s Brnem vede těsně podél neméně vytížené železniční tratě.

Osmnáctiletý řidič starší Škody Octavia tam nezvládl řízení. Na kluzké vozovce dostal smyk, sjel ze silnice a zůstal stát napříč přes koleje.

„Řidič nepřizpůsobil při projíždění pravotočivé zatáčky rychlost jízdy zejména svým schopnostem a stavu a povaze komunikace,“ komentovala příčinu nehody policejní mluvčí Dana Čírtková.

Sklouznutím auta do kolejiště ale drama teprve začínalo. Po oznámení nehody policisté okamžitě reagovali a přes operační středisko informovali pracovníky Českých drah. Společně se jim podařilo vlak, který se k havarovanému vozu blížil, na poslední chvíli zastavit.

„Místem měl projíždět rychlík Rožmberk, který se díky provedeným opatřením podařilo strojvedoucímu zastavit jen pár desítek metrů před překážkou. Ke srážce vlaku a vozidla tak naštěstí nedošlo,“ konstatovala mluvčí.

Při nehodě se lehce zranil mladý řidič, který byl převezen do nemocnice. Jeho spolujezdec vyvázl bez zranění. Dechová zkouška u řidiče byla negativní. Škodu policisté odhadli na 15 tisíc korun.

Odstranění havarovaného vozu z kolejiště však na mnoho desítek minut zastavilo dopravu na frekventované trati. Zpožděny byly dva rychlíky a dva osobní vlaky. „Škoda způsobená zpožděními spojů bude vyčíslena dodatečně,“ dodala Dana Čírtková.

K nehodě došlo mezi Třebíčí a Vladislaví, kde silnice vede podél železniční trati.

K nehodě došlo mezi Třebíčí a Vladislaví, kde silnice vede podél železniční trati.

Autor: